AKTUALNOŚCI

Decyzja lokalizacyjna dla inwestycji została wydana

8 września br. Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał decyzję o ustaleniu lokalizacji strategicznej inwestycji w zakresie sieci przesyłowych dla stacji elektroenergetycznej Jasiniec. Decyzja określa m.in. warunki techniczne realizacji inwestycji, na jej podstawie możliwe będzie wydanie pozwolenia na budowę. Przebudowa linii 110 kV na przedpolu stacji Jasiniec

Aktualnie wykonawca prowadzi prace związane z przebudową linii 110 kV na przedpolu stacji Jasiniec. Poniżej prezentujemy zdjęcia dokumentujące przebieg prac.
 Wystawa o inwestycji

Od końca lipca 2017 r. w Urzędzie Miasta Bydgoszczy znajduje się tablica informacyjna poświęcona inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na wystawie.
Bieżące postępy prac

W lipcu Wykonawca konktynuował przede wszystkim prace związane z budową budynku stacyjnego. Równolegle jednak układano i montowano uziemienia, a także rozpoczęto prace związane z przebudową linii 110 kV Jasiniec - Zachem i Jasiniec - Romet, kolidujących z powstającą rozdzielnią 400 kV.

 

Fotorelacja z placu budowy

Na poniższym zdjęciu prezentujemy stan zaawansowania prac budowlanych, które rozpoczęto w maju. Trwa budowa obiektu, który w przyszłości będzie pełnił funkcję budynku technologicznego stacji.